Skip to main content

Erasmus programı bilindiği üzere Avrupa Birliği’nin 35 yıldır faaliyetlerle sürdürdüğü bir eğitim değişim programı.

Bu sayede milyonlarca Avrupalı genç kendisine yeni bir eğitim rotası oluşturdu ve belki de kariyerini, hayatını değiştirdi. Bu program filmlere, hikayelere bile konu edildi. Aslında eğitimden çok bir hayat tecrübesi gibiydi.

Bu sene Erasmusdays klasikleştiği üzere 14-15-16 Ekim tarihlerinde Avrupa Kıtasının bir çok değişik mekanında yeniden kutlanacak. Biz Sanat Tarihçileri Derneği olarak 2018 Kültürel Miras Yılı etkinliklerinden beri Avrupa Birliği proje ve etkinliklerinde çalışmalara katılmış bir sivil toplum örgütüyüz. Aynı zamanda üyelerimizden bir kısmı Erasmus+ program hibeleri kazanarak Avrupa’ya gidip eğitimler almış durumda.

Bizim için çok önemli olan Beyoğlu bu günlerde Kültür Yolu Projesi kapsamında çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.Bu etkinliklere Yönetim Kurulu Başkanımız Emre Macit ve İnci Altındiş moderatörlüğünde Erasmusdays eventlerinden biri olarak biz de katılacağız.

Sanat Tarihçileri Derneği olarak Erasmus Günlerinizi kutluyor ve öğrenim hareketliliği dolu nice sanat dolu yıllar diliyoruz.

Sanat Tarihçileri Derneği Yönetim Kurulu

Yanıt Bırakın