Skip to main content

18 Mayıs-24 Mayıs Uluslararası Müzeler Konseyi (ICOM) tarafından UNESCO’nun da desteğiyle Uluslararası Müzeler Günü olarak kabul edilmiştir. Türkiye’de de 1982 yılından itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde Müzeler Haftası olarak kutlanır.

Covid-19 vakaları sebebiyle tüm eğitimler online platformlar üzerinden gerçekleşmektedir. Her sene Türkiye ve Dünya’nın her yerinden desteklerle kutlanan Müzeler Haftası, eğitimcilerin öncülüğünde bu sene online etkinliklerle kutlandı. Türkiye’de birçok eğitimci müzecilik, kültürel miras, sanat tarihi gibi alanlarda öğrencilerine farkındalıklar kazandırmaktadır. Sanat Tarihçileri Derneği de bu değerli eğitimcilerden biri olan Öznur Erkoyun’un dernek başkanı Aze Fırat’ı davetiyle bu sürecin bir parçası olma şansını yakalamıştır. 18 Mayıs 2021 tarihinde Çanakkale Merkez Mustafa Kemal İlkokulu 3 /B Sınıfı öğrencileri ile çok keyifli bir etkinlik gerçekleştirilmiş; öncelikli olarak “müze nedir, nasıl olmalıdır, hayalinizdeki müze nasıldır?” gibi sorulara cevap aranmış daha sonra istek doğrultusunda öğrencilerin ilgilerini çeken aynı zamanda bir açıkhava müzesi olan Mısır Medeniyeti hakkında etkinlikler yapılmıştır.

Öğrencilerine kültürel miras farkındalığı kazandıran, korumaya teşvik eden ve her zaman yol gösterici olan değerli eğitimci Öznur Erkoyun’a ve çocuklarının her alanda gelişimine destek veren ailelere teşekkürü borç biliriz.

Çanakkale Merkez Mustafa Kemal İlkokulu 3 /B Sınıfı öğrencilerinin Müze Tasarımları ve Mısır Medeniyeti yorumlarını sizinle paylaşmaktan mutluyuz!

2 Comments

  • derya tolav dedi ki:

    Sayın Öznur Erkoyun u tebrik eder çoçuklarımızı her konuda bilgi ve desteklerinden dolayı başarılarının daim olmasını temenni ederiz hocamızla gurur duyuyoruz 3/B sınıf ögrenci velisi Derya Tolav

  • Öznur dedi ki:

    Çok teşekkür ederim. “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Mustafa Kemal Atatürk

Yanıt Bırakın